Najnowsze wpisy, strona 1


Usługi dla domu
Autor: budujdobrze
10 stycznia 2012, 11:48

 

Teoretycznie każdy z nas w swoim domu posiada dywan. Każdy wykładzina spośród po jakimś czasie staje się zanieczyszczony. Tak czy inaczej dywan od czasu czasu aż do czasu musi być profesjonalnie wyprany. Żeby czynność została odpowiednio wykonana, należy korzystać firmom używających profesjonalnego sprzętu, który umożliwi nam dokładne wypranie dywanu. We Wrocławiu jest w gruncie rzeczy mnóstwo firm zajmujących się praniem dywanów, że znalezienie firmy która podejmie się wykonania zadania jest męczące ale pranie dywanów wrocław daje pewność, że wciąż używają profesjonalnego sprzętu, niemniej jednak oraz specjalnie przeznaczonych aż do tego celu preparatów chemicznych.Różne płyny, proszki są o tyle kosztowne, że aż niemożliwe jest, tak abyś sam wykonał usługę czyszczenia dywanu w domu za względnie niskie finanse. Dlatego najlepiej jest znalezć firmę, która jest w stanie wykonać usługę pranie dywanów wrocław, jak najdłokładniej.

 

Czystość pierwsza klasa
Autor: budujdobrze
10 stycznia 2012, 11:47

 

Oczywiście już niemal każdy miał przeszkodę użerać się z problemem jakim jest brak porządku, który ukazuje się na jakimś obszarze czy w lokalu. Gdy własnymi siłami nie posiadamy na to chwili to w dużej mierze lepiej polecić to zadanie rasowym pracownikom, którzy wykonują usługi porządkowe. Właśnie oni idealnie rozwiążą tą sprawę. Dostatecznie opornie jest wypatrzyć taką firmę, która da nam gwarancję zaspokojenia. Sprzątanie bardzo często wymaga specjalistycznego sprzętu, który przychyla się ku temu, aby bezapelacyjnie wygrać z taką misją. Jego cena na ogół przekracza nasze zasoby pieniężne. Tym bardziej, że sprzęty byłyby używane w dużych odstępach czasu. Dlatego też wszelkie porządki warto zlecić, tym, którzy profesjonalnie wykonają usługi porządkowe.

 

Sprzęt
Autor: budujdobrze
10 stycznia 2012, 11:47

 

Nie każdą firmę stać jest na to, by zakupić odpowiednie, niezbędne na budowie czy przy innych zadaniach nie związanych z budownictwem maszyny i ładowarki teleskopowe. Oczywiście zdecydowaną większość niezbędnych urządzeń właściciele firm muszą zakupić jak na przykład ładowarki teleskopowe. Wyposażenie firmy jest niezbędne. A wszyscy wiemy, jak ważną rolę spełniają na budowach urządzenia, pojazdy, maszyny. Bez nich praca byłaby nieefektywna. Trwałaby bardzo długo, byłaby ciężka a czasami wręcz niewykonalna. Postęp techniczny sprawia, że mamy możliwość korzystania z różnych maszyn budowlanych ułatwiających nam pracę. To nowoczesna ładowarka, która ułatwia pracę w różnych miejscach. Taka ładowarka teleskopowa używana jest i na budowie i w firmach transportowych i w różnych innych miejscach, gdzie załadunek to konieczność a nierzadko to podstawa działania konkretnej jednostki.

 

Dla ogrodu
Autor: budujdobrze
10 stycznia 2012, 11:46

 

Moje najlepsze byliny. Łubin należy do rodziny motylkowatych i jest byliną, najczęściej utożsamianą z wiejskimi ogrodami, ale nie oznacza to, że nie może być stosowana, gdzie indziej a można nawet stwierdzić, że jest wręcz wskazanym, aby bardziej ją rozpowszechnić, bo naprawdę jest tego warta. Te byliny w stanie dzikim występują na terenach Ameryki Północnej, skąd w końcu XIX w. zostały sprowadzone do Europy. Osiąga ona spore rozmiary, dochodząc nawet do 1,5 m wysokości (wysokość zależna od odmiany), przy czym ma krzaczasty pokrój z wniesionymi pędami. Jego dekoracją są zarówno szaro zielone, dłoniaste liście, jak również liczne kwiaty, w barwach tęczy, zebrane w majestatyczne, strzeliste kwiatostany. Owocem jest szeroki, owłosiony strąk, zawierający od 5 do 12 marmurkowatych nasion. Wartą polecenia jest odmiana ‘Edelknaben’ o pięknych karminowych kwiatach, lub ‘Gartenzwerg’ w barwach mieszanych. Uprawa Łubin wymaga stanowisk słonecznych, ciepłych, zacisznych zakątków. Podłoże winno być lekkie, głęboko uprawione o odczynie zasadowym do lekko kwaśnego, umiarkowanie zasobne w składniki pokarmowe. Nie zaleca się podłoża zbitego i nazbyt wilgotnego. W okresie przedłużającej się suszy, należy uzupełniać brak wody, w przeciwnym razie liście będą więdnąć.

 

Mieszkania
Autor: budujdobrze
10 stycznia 2012, 11:46

 

Jak powstają wspólnoty mieszkaniowe? Powstają z mocy prawa w nieruchomościach zabudowanych budynkami mieszczącymi więcej niż jeden samodzielny lokal. Z chwilą zbycia choćby jednego lokalu innej osobie niż dotychczasowy właściciel całej  nieruchomości. Zatem, wspólnot mieszkaniowych się nie zakłada. Ich funkcjonowanie reguluje ustawa z 24 czerwca 1994 r. o własności lokali - wspólnoty mieszkaniowe mogą powstać także w nieruchomości, w której są same lokale użytkowe oraz w nieruchomości zabudowanej więcej niż jednym budynkiem. Każdy właściciel lokalu  ma związany z lokalem udział w nieruchomości wspólnej. Udział równa się najczęściej stosunkowi powierzchni lokalu do łącznej powierzchni lokali w nieruchomości wspólnej (powierzchnię lokalu i powierzchnię wszystkich lokali liczy się wraz z powierzchnią pomieszczeń przynaleznych do lokali, jeżeli takie pomieszczenia są). W ustawie przewidziano możliwość określenie udziałów w inny sposób jeśli jednocześnie określa się udziały dla wszystkich lokali. Każdy właściciel lokalu ma obowiązek utrzytmać swoją własność. Wielkość udziału decyduje, ile trzeba płacić na utrzymanie działki i wspólnych części budynku (lub budynków) oraz jak duży jest wpływ na zarządzanie nieruchomością. Duże wspólnoty – czyli te w nieruchomościach mieszczących powyżej siedmiu  samodzielnych lokali ? o ile nie zawarły notarialnej umowy określającej sposób zarządu lub powierzającej zarząd określonej osobie – muszą (zgodnie z ustawą) wybrać zarząd. Małe wspólnoty mogą zawrzeć notarialną umowę określającą sposób zarządu lub powierzającą zarząd określonej osobie, a jeśli tego nie zrobią, to właściciele lokali będą tam  (zgodnie z art. 19 ustawy o własności lokali) bezpośrednio zarządzali nieruchomością wspólną stosując przepisy K.c. i K.p.c. o współwłasności. Wybrany przez właścicieli lokali zarząd (w dużych współnotach) lub wszyscy właściciele lokali (w małych wspólnotach) mogą też zlecić zarządzanie nieruchomością wspólną licencjonowanemu zarządcy nieruchomości lub firmie zatrudniającej takich zarządców. Zarządzanie to będzie się odbywać w oparciu o zawartą z zarządcą pisemną umowę o zarządzanie nieruchomością wspólną. Zarząd lub zarządca dba o sprawy formalne, reguluje płatności, troszczy się o stan budynku ? przeprowadza konserwacje, przeglądy techniczne, remonty i niekiedy także modernizacje. Czasem właściciel lokalu może zostać pozbawiony własności – np. zgodnie z art. 16 ustawy o własności lokali: “Jeżeli właściciel lokalu zalega długotrwale z zapłatą należnych od niego opłat lub wykracza w sposób rażący lub uporczywy przeciwko obowiązującemu porządkowi domowemu albo przez swoje niewłaściwe zachowanie czyni korzystanie z innych lokali lub nieruchomości wspólnej uciążliwym, wspólnota mieszkaniowa może w trybie procesu żądać sprzedaży lokalu. Właścicielowi, którego lokal został sprzedany, nie przysługuje prawo do lokalu zamiennego”.